Loading...
شما از نسخه قدیمی این مرورگر استفاده میکنید. این نسخه دارای مشکلات امنیتی بسیاری است و نمی تواند تمامی ویژگی های این وبسایت و دیگر وبسایت ها را به خوبی نمایش دهد.
جهت دریافت اطلاعات بیشتر در زمینه به روز رسانی مرورگر اینجا کلیک کنید.

نرم افزار ترجمه

نرم افزار ترجمه

نرم افزار ترجمه ماشینی به نرم افزار هایی گویند که با استفاده از موتور جستجوی هوشمند حافظه ترجمه خود قادرند متون شما را ترجمه کنند

نرم افزار ترجمه چیست؟

نرم افزار ترجمه ماشینی به نرم افزار هایی گویند که با استفاده از موتور جستجوی هوشمند حافظه ترجمه خود قادرند متون شما را ترجمه کنند

برنامه های نرم افزاری ترجمه به گونه ای طراحی شده اند که مراحل ترجمه را سریعتر و کارآمدتر می کند. با استفاده از این نرم افزارها ، ترجمه ها قابل ذخیره و ویرایش هستند ، همچنین مدیریت اصطلاحات را بسیار ساده تر می کنند.

شما می توانید هنگام کار روی پروژه های خود ، اصطلاحات و کلمات  را به راحتی با استفاده از تکنیک ترجمه ماشینی هوشمند ترجمه نمایید.

تفاوت ترجمه CAT با ترجمه ماشینی

وقتی در مورد نرم افزار ترجمه صحبت می کنیم معمولاً منظور ما ابزار CAT (ترجمه به کمک رایانه) است که نباید با ترجمه ماشینی اشتباه گرفته شود.  اگرچه ممکن است این اصطلاحات به نظر مشابه برسد .

ابزار CAT به مترجمان کمک می کند تا فرایند ترجمه خود را اصلاح کنند ، اما هیچ یک از ترجمه ها را به طور کلی به آن نمیسپارند.

از طرف دیگر ترجمه ماشینی از هوش مصنوعی برای ترجمه مستقیم متون استفاده می کند.
ابزارهای نرم افزار ترجمه همگی با این هدف خدمت می کنند ,  و آن کمک به مترجم و سرعت بخشیدن به روند ترجمه است.

انواع مختلفی از نرم افزارهای ترجمه وجود دارد که با توجه به شرایط و نیازهای مختلف مورد استفاده قرار می گیرند.

 نرم افزار ترجمه تحت وب:

ابزارهای ترجمه تحت وب برنامه هایی هستند که از طریق یک مرورگر وب به آنها دسترسی و استفاده آنلاین می شوند. این سیستم عامل ها در همه صنایع به طور فزاینده ای رایج بوده و استفاده کنندگان اصلی در دنیای ترجمه از آن پیروی می کنند.

مزایای استفاده از نرم افزار ترجمه تحت وب:

در زیر به مهمترین مزیت های استفاده از نرم افزار ترجمه تحت وب اشاره ه خواهیم کرد :

۱.دیگر نیازی به خلاص شدن از فضا یا نصب هرگونه نرم افزاری بر روی رایانه شما نیست.
۲.شما می توانید از هر سیستم عامل دیگری استفاده کنید ، خواه Windows ، MacOS یا حتی سیستم عامل لینوکس باشد.
۳.ترجمه ها در زمان واقعی ذخیره می شوند ، بنابراین هیچ داده ای را از دست نمی دهید.
4.با اتصال به اینترنت می توانید به آن دسترسی داشته باشید.
5.به روزرسانی ها و رفع اشکالات مکرر و فوری است.

معایب استفاده از نرم افزار ترجمه تحت وب:

۱.همیشه خطر هک کردن داده ها به صورت آنلاین وجود دارد. با این وجود ، در دنیای IT اجماعی وجود ندارد که آیا این خطر در سیستم عاملهای مبتنی بر وب بیشتر از برنامه های دسکتاپ باشد یا خیر  ، جایی که می توان داده ها را پاک کرد ، سرقت کرد یا از بین برد هر جایی میتواند باشد.
۲.بسیار وابسته به اتصال به اینترنت است. برای رفع این مشکل ، برخی از ابزارهای نرم افزاری به شما امکان می دهند در صورت از دست دادن ارتباط خود ، همچنان به استفاده از بیشتر ویژگی ها ادامه دهید.

نرم افزار ترجمه دسکتاپ (آفلاین)

ابزارهای نرم افزاری ترجمه دسکتاپ برنامه های نرم افزاری سنتی هستند که شما باید روی رایانه خود بارگیری و نصب کنید.  بنابراین بسیاری از مشتریانی آنها مترجمان  و دارالترجمه  هستند که سالهاست از آنها استفاده می کنند و احتمالاً تمایلی به کشف گزینه های مبتنی بر وب ندارند.

ارسال نظر

ثبت سفارش ترجمه

آمار

  • بازدید امروز: 16
  • بازدید دیروز: 24
  • بازدید کل: 28568